#1Lib1Ref - Přidejte jednu citaci na Wikipedii

soutěž
Určená pro úroveň
začátečníci

#1Lib1Ref je kampaň určená (nejen) knihovníkům po celém světě.

Úkol je snadný – přidejte alespoň jednu referenci na Wikipedii! Jakákoliv citace na věrohodný zdroj pomůže čtenářům Wikipedie na celém světě.

Abyste se stali součástí slosování o ceny, nezapomeňte ve shrnutí své editace přidat příslušné "hashtagy". Jak to udělat? Vyplňte shrnutí editace, napište např. „doplnění reference“, a přidejte hashtagy #1Lib1Ref a #1Lib1RefCEE.

Proč právě knihovníci? Kdo jiný než knihovníci má takové předpoklady pro udržování kvality citací na české Wikipedii – jsou to experti ve vyhledávání a poskytování informací, při své práci navíc dennodenně pracují s knihami a časopisy, které jsou pro Wikipedii neocenitelnými prameny informací.

Praktické informace:

Veškeré informace naleznete zde.: https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:1Lib1Ref.

#1Lib1Ref 15. ledna – 5. února 2023

Celosvětová kampaň #1Lib1Ref zve knihovníky, aby s použitím literatury ve své knihovně obohatili Wikipedii o alespoň jednu citaci (referenci).

Stačí přidat jednu referenci k článku na Wikipedii a přispějete tak ke kvalitě obsahu. Můžete tak vyhrát i drobné ceny.

15. 1. 2023 00:00 – 5. 2. 2023 23:59

Pořadatel