48. seminář knihovníků muzeí a galerií AMG

48th seminar for librarians museums and galleries AMG
knihovny muzeí a galerií

Ve dnech 17. – 19. září 2024 se uskuteční 48. seminář knihovníků muzeí a galerií, který pro své členy i zájemce z řad odborné veřejnosti tradičně připravuje Knihovnická komise AMG.
V letošním roce se organizace semináře ujalo Moravské zemské muzeum v Brně. Odborný program bude věnován roli knihoven muzeí a galerií mezi paměťovými institucemi, budování sbírky a trvalému uchování tradičních knižních dokumentů, digitalizaci a zavádění nových technologií. Pozornost bude zaměřena též na roli knihovníka v muzeu a galerii. Aktuální témata přiblíží účastníkům odborníci z muzeí, galerií, knihoven, archívů a akademických institucí také ve dvou workshopech věnovaných příkladům dobré praxe a využití dotací z Národního plánu obnovy. Zastoupena bude též Ústřední knihovnická rada a knihovnická sdružení Svaz knihovníků a informačních pracovníků, Sdružení knihoven ČR a Asociace knihoven vysokých škol ČR.

17. 9. 2024 14:00 – 19. 9. 2024 13:00

Moravské zemské muzeum
Zelný trh 6
659 37 Brno

Jihomoravský kraj

Program semináře a přihlášky jsou zveřejněny na stránkách Moravského zemského muzea (https://www.mzm.cz/seminar-knihovniku) a na stránkách Asociace muzeí a galerií, z. s. (www.cz-museums.cz) pod záložkou Knihovnická komise.

Termín pro přihlášky k účasti
Účastnický poplatek
Mgr. Veronika Valentová, Ph.D.