Audio aplikace - Webové aplikace a jejich využití (nejen) pro lekce IV v knihovnách

školení
Určená pro úroveň
začátečníci

Na kurzu se seznámíte s moderními digitálními nástroji nejen pro knihovníky-vzdělavatele. Tyto nástroje je možné využít v knihovnách při nejrůznějších aktivitách a příležitostech v knihovně. Například: zvuková oznámení a komentáře, video spoty, video prohlídky knihovnou, krátké recenze a doporučení knih atd.

Audio aplikace:
Freesound: databáze zvukových stop nabízející širokou škálu zvuků, zvuky zdarma ke stažení v různých formátech (flac, m4a, mp3, wav).

Soundtrap: zvukový editor pro tvorbu hudby a podcastů, nahrávání zvukové stopy, úprava více zvukových stop najednou, možnost stažení v různých formátech (wav, mp3, Flat), možnost spolupráce s přáteli, interview, přidání transcript, k dispozici také jako mobilní aplikace.

Během kurzu si vyzkoušíme také nástroje Mentimeter, Kahoot a Padlet – zažijeme je z pohledu účastníka-uživatele.

Prosíme, abyste si před kurzem založili Google účet a zapamatovali si přihlašovací údaje. Důvodem je mnohem rychlejší registrace do většiny aplikací právě přes účet.

6. 6. 2022 09:00 – 6. 6. 2022 13:30

Ústřední knihovna Univerzity Karlovy, Centrum Krystal