Co venkovské knihovny umějí a mohou XX

městské a místní knihovny
Určená pro úroveň
začátečníci

Seminář je určen zejména pracovníkům knihoven v obcích do 7 500 obyvatel (návaznost na soutěž Vesnice roku). Hlavními aktéry semináře jsou knihovnice a knihovníci z knihoven, které soutěžily v rámci soutěže Knihovna roku a odborníci z oboru knihovnictví.

Seminář bude realizován  v Knihovně Dolní Chabry, Knihovně roku 2022 a v Městské knihovně v Praze (pobočka Petřiny), které je pro Knihovnu Dolní Chabry jak pověřenou, tak krajskou knihovnou.

Hlavním cílem semináře je vzdělávání v oboru, a to jak příklady dobré praxe, tak odbornými přednáškami. Vzájemné sdílení příkladů dobré praxe v organizování vzdělávacích, kulturních a komunitních aktivit jsou důležitou inspirací a pomocí, jak uchopit komunitní, společenskou a vzdělávací roli knihovny.

18. 9. 2024 13:00 – 19. 9. 2024 21:30

Knihovna Dolní Chabry; Městská knihovna v Praze (pobočka Petřiny)
Hrušovanské náměstí 253/5
184 00 Praha-Dolní Chabry

Termín pro přihlášky k účasti
Účastnický poplatek
Snížený poplatek
Snížený poplatek platí pro
členy SKIP
Mgr. Lucie Macháčková

Výstupy z akce

Od června 2024 bude zájemcům a následně účastníkům zpřístupněný web, do kterého budou vloženy všechny informace k semináři (základní a organizační informace, pozvánka, program, kontakty, fotogalerie) a následně, po skončení semináře také výstupy (příspěvky jednotlivých přednášejících/lektorů).

Akce je realizována za podpory Ministerstva kultury ČR, konkrétně programu
Knihovna 21. století