Cyklus Vzdělávací programy pro knihovníky dle RVP 2022: Rozvíjíme kompetence k učení (1.část)

Webinář My a nové technologie, Mgr. Barbora Jeřábková
Typ akce
seminář
Určená zejména pro
všechny
Určená zejména pro instituce
všechny typy knihoven

Charakteristika/anotace akce nebo program

 

Nové technologie k nám přicházely od nepaměti. Často budily negativní emoce, protože měnily zaběhnuté pořádky. Jenže lidská vynalézavost se nedá zastavit. Nové technologie totiž vždy převezmou nějakou část práce za nás, a my tak máme prostor pro něco zcela nového, na co dříve nebylo možné ani pomyslet. V současnosti jdou však technologie dopředu tak rychle, že dokážou proměnit náš svět několikrát v průběhu jediné generace. To nás ponechává v pocitu ztracenosti, vytváří to propasti mezi mladšími a staršími a vyvolává obavy o podobě budoucnosti. Jak si s tím vším poradit? Je možné nalézt přátelství mezi světem v kyberprostoru se světem, který vnímáme svými smysly? Webinář si klade za cíl přinést účastníkům trochu uklidnění, že to třeba není nakonec tak zlé, a že i oni mohou díky technologiím zažívat radost.

 

V druhé části se na toto podíváme konkrétněji. Vyzkoušíme si, jak díky tvoření na digitálním plátně můžeme mnohem efektivněji vymýšlet nové nápady, třídit si myšlenky, plánovat, dělat si poznámky nebo vytvářet originální online nástěnky. Budeme pracovat v českém nástroji OrgPad, který může připomínat aplikaci na myšlenkové mapy. Ano, princip metody práce zde je podobný, ale jde mnohem dále. Naučíme se základní ovládání aplikace a vyzkoušíme si zde několik zajímavých aktivit, kde získáte inspiraci pro vaši práci i osobní život. 

Více o autorce:

https://orgpad.com/w/barus/

https://www.youtube.com/c/Baru%C5%A1Mima

 

 

Termín

26. 9. 2022 09:00 – 26. 9. 2022 12:30

Akce pokračuje ve dnech

Na webinář navazuje workshop zaměřený na rozvoj kompetencí k učení - 7. října
Místo konání akce

Česko

Bližší určení místa
online (zoom)
Kraj
Jihomoravský kraj
Registrace na akci
Účastnický poplatek
0 Kč
Požadovaná kvalifikace pro účast na akci
Není požadována žádná minimální kvalifikace.
Maximální počet účastníků
50

Poznámka

Co budete potřebovat:

Vytvořte si prosím předem účet na www.OrgPad.com - je to zdarma. Doporučuji příhlášení pomocí Google účtu (není potřeba čekat na potvrzovací email.) Pokud byste si nebyli něčím jistí nebo potřebovali pomoci, můžete lektorku kontaktovat na jerabkovabarus@gmail.com

Na webinář se připojte přes počítač. Bude se hodit mít po ruce mobilní telefon.

 

 

Cyklus Vzdělávací programy pro knihovníky dle RVP 2022 nabízí sedm modulů, které budou složené z webináře, workshopu a samostatného úkolu.Je možné absolvovat celý modul jako celek (získáte osvědčení o absolvování profesního vzdělávání v rozsahu  16 hodin), ale i jen samostatně webinář nebo workshop (bez osvědčení).

Další akce cyklu webinář a workshopů přehledně v tabulce https://docs.google.com/spreadsheets/d/1kAMAREC-iDYCt7xMufIToXrSMjiKKn1PMRyULvvXGlI/edit?usp=sharing

 

 

Kontaktní osoba
Mgr. Helena Hubatková Selucká
E-mail
Telefon
+420 778 704 677

Výstupy z akce

Záznam webináře bude zveřejněn na YouTube kanálu KJM a na stránkách Databanky vzdělávacích programů

Akce je realizována za podpory Ministerstva kultury ČR, konkrétně programu
VISK 2