E-knihy v knihovnách, informace, tipy, příklady

Výpůjčky e-knih se staly součástí standardních služeb mnoha veřejných knihoven, výjimkou nejsou ani malé obecní knihovny. Novinkou je možnost e-výpůjček audioknih, které začala nabízet Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích. Knihovny mohou využít při zahájení výpůjček e-knih dotaci MK ČR VISK3.

Na semináři se představí nakladatelství Palmknihy, největší poskytovatel e-knih u nás. Ve druhé části vystoupí zástupci knihoven, obecní cha profesionálních knihoven, které již e-výpůjčky poskytují, a seznámí účastníky s úskalími e-výpůjček, co jim služba přinesla a zda přispěla ke zvýšení zájmu o služby knihovny.

Cíl semináře: podpořit zájem o e-výpůjčky zejména v profesionálních knihovnách a rozšířit počet knihoven, které tuto službu nabízejí.

Lektor: Václav Štěch, manažer B2B divize společnosti Palmknihy, zaměřuje se na inovace a digitální čtení.  Zástupci knihoven, v jednání.

9. 11. 2023 09:00 – 9. 11. 2023 15:00

Moravská zemská knihovna v Brně