Exkurze do Knihovny a Archivu Ministerstva zahraničních věcí

exkurze

Knihovna MZV funguje od roku 1920. Knihovní fond byl již od počátku důsledně profilován, takže obsahuje cenný soubor české i zahraniční knižní produkce z oblasti zahraniční politiky,  diplomacie, mezinárodního práva a mezinárodních vztahů, která byla vydávána v průběhu 20. století až do současnosti. Archiv MZV je předním archivem v ČR zaměřeným na zahraniční politiku. Uchovává dokumenty z činnosti MZV týkající se československé zahraniční politiky, včetně originálů mezinárodně smluvních dokumentů od roku 1918 po současnost.
Zároveň budeme mít možnost nahlédnout do historických prostor Černínského paláce včetně někdejšího bytu Jana Masaryka, který je běžně veřejnosti nepřístupný. Prostorami Černínského paláce provede spisovatel a diplomat Marek Toman.

15. 6. 2023 15:00 – 15. 6. 2023 16:30

Ministerstvo zahraničních věci ČR - Knihovna a Archiv