Exkurze v Dokumentačním centru OBSE

exkurze

Exkurze do Dokumentačního střediska OBSE. Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) je největší regionální bezpečnostní platformou na světě. Zabývá se širokou škálou témat jako kontrola zbrojení, prevence a řešení konfliktů, kontrola hranic, rovnost pohlaví, volební monitoring a další. Sekretariát poskytuje podporu orgánům OBSE pod vedením generálního tajemníka a sídlí ve Vídni, součástí je Dokumentační středisko OBSE, které sídlí v Praze. Dokumentační středisko OBSE uchovává stálé záznamy OBSE, které dokumentují její historii od počátku 70. let 20. století. Je důvěryhodným úložištěm archivů OBSE a její předchůdkyně KBSE. Spolupracuje s širokým okruhem osob s cílem podpořit využívání svých rozsáhlých archivních fondů a sdílet informace o tématech OBSE. Činnost OBSE a Dokumentačního střediska nám blíže představí vedoucí střediska Marcela Zárubová.

28. 3. 2023 10:00 – 28. 3. 2023 11:00

Dokumentační středisko OBSE