Nástroje a aplikace pro knihovníky

vyšší úroveň počítačové gramotnosti
Určená pro úroveň
mírně pokročilí

Tento seminář nabízí knihovníkům a pracovníkům v knihovnách příležitost zdokonalit své dovednosti a lépe využít moderní technologie v knihovnické praxi. Během semináře se účastníci seznámí s populárními mobilními aplikacemi (mj. Slido, Mentimeter, Kahoot a další) a naučí se, jak tyto aplikace využít pro interaktivní prezentace a knihovnické lekce. Během celého kurzu si vše budou moci vyzkoušet, získají tak praktické dovednosti, které jim pomohou okamžitě zlepšit jejich práci. Kromě toho se dozvědí o nástrojích využívajících umělou inteligenci k optimalizaci knihovnických procesů a budou diskutovat o tom, jak tyto nové technologie využívat v knihovnách. Seminář je vhodný pro účastníky se základními znalostmi práce s počítačem a mobilními zařízeními.

8. 10. 2024 09:00 – 8. 10. 2024 14:30

STUDIJNÍ A VĚDECKÁ KNIHOVNA V HRADCI KRÁLOVÉ
Hradecká 1250/2
500 03 Hradec Králové