Odborná exkurze do Ústřední městské knihovny v Drážďanech

zájezd
Určená pro úroveň
začátečníci

Návštěva Ústřední městské knihovny v Drážďanech (Städtische Bibliotheken Dresden, Zentralbibliothek im Kulturpalast). Budova pochází z roku 1969, pod dohledem památkářů prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Provoz městské knihovny zde byl zahájen v roce 2017, v nových podmínkách se dvojnásobně zvýšil počet návštěvníků. Seznámení s poskytovanými službami pro veřejnost a se zkušenostmi s programy na podporu integrace cizinců.

Součástí programu bude návštěva dalších kulturních památek a pamětihodností města s profesionálním průvodcem. Nocleh v botelu Schiffsherberge Pöppelmann.

Akce se koná za velkorysé podpory Česko-německého fondu budoucnosti. Byla vyhodnocena jako projekt pro společné zvládání strachu a stresu. Její motto zní: Společně proti rezignaci - Posilujme se navzájem! Formou osobního setkání chceme českým a německým kolegyním zprostředkovat pocit sounáležitosti a podpory.

21. 4. 2023 05:30 – 22. 4. 2023 18:00

SKIP 04
Smetanovy sady 2

Termín pro přihlášky k účasti