Počítačová bezpečnost pro knihovníky

Tento specializovaný seminář je určen pro uživatele internetu, zejména zaměstnance v administrativních pozicích ve všech typech knihovny, kteří jsou denně konfrontováni s množstvím manipulativních informací.

• Posluchači se seznámí se základy kybernetické bezpečnosti, s charakteristikami kybernetické a hybridní války a se základy a aplikací kritického myšlení.
  • Naučí se orientovat v problematice dezinformací a propagandy a poznají běžně dostupné cesty a možnosti, jak hrozby rozpoznat, kriticky vyhodnotit a jak jim čelit.
  • Závěr kurzu se stručně věnuje kybernetickým útokům. Ukáže, jak jim předcházet, jak je odhalit a jak se jim bránit. Kurz doprovází množství názorných a online příkladů.

Ing. Dag Jeger, CSc. je nezávislý konzultant v oblasti informačních a komunikačních technologií a kybernetické bezpečnosti. Vystudoval obor radiotechnické systémy v Oděském polytechnickém institutu v Oděse (Ukrajina). Vědeckou hodnost kandidáta věd získal v oboru digitálního zpracování signálů. Po studiu pracoval ve Výzkumném ústavu sdělovací techniky. V roce 1990 spoluzaložil společnost CSC Computer Services, která se zabývala implementací počítačových a datových sítí.

11. 4. 2024 09:00 – 11. 4. 2024 16:00

Národní technická knihovna
Technická 6

Vzdělávací centrum (vstup přes recepci u vchodu NTK3)