Podpora badatelsky orientovaného učení a výuky prostřednictvím informačních zdrojů a knihovnicko-informačních služeb

Tento seminář seznámí knihovníky s učením a výukou v kontextu souboru kognitivních věd. Nebudou chybět didaktické metody, hodnotící metody, kritické myšlení v práci s informacemi. Seminář seznámí účastníky s elektronickými informačními zdroji, které podporují BOV prostřednictvím knihoven a jejich služeb.

• Didaktika vyhledávání informací - intuitivní a analytické metody v praktických úlohách podporujících BOV.
  • Role volného internetu a role knihoven v praktických příkladech.
  • Informační zdroje kategorie STM (science, technology, medicine) využitelné volně a licenčně v kontextu aktivit BOV.
  • Využití nástrojů umělé inteligence v informační a badatelské gramotnosti v knihovnách.
  • Informace ke konání semináře a požadavky na uchazeče:
  • Seminář je určený jak pro začátečníky, tak pokročilé, které tato problematika zajímá a rádi by si rozšířili své znalosti a dovednosti.
  • Účastník semináře nemusí mít žádné předchozí znalosti o problematice semináře.

Doc. PhDr. Richard Papík, Ph.D. od roku 1984 působí v praxi vědeckotechnických informací a knihovnictví, od roku 1994 pak také v oblasti vzdělání formálního i neformálního. Jeho hlavní specializací v praxi i výuce jsou rešeršní systémy vědeckých, vědeckotechnických, ekonomických a lékařských informací. Současné hlavní působiště má na Slezské univerzitě na studijním programu Knihovnictví a v oddělení vědeckých informací Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví.

24. 10. 2024 09:00 – 24. 10. 2024 16:00

Národní technická knihovna
Technická 6

Počítačová učebna PC03 (4. NP)