Práce se zdroji, evaluace

Určená pro úroveň
začátečníci

V digitální době je internet plných odborných i populárně naučných informací, ale jak je rozlišit a zhodnotit jejich kvalitu? Na tomto semináři se dozvíte, jak svým uživatelům pomoci v tomto ohledu. Zdokonalíte se ve vyhledávání informací napříč různými zdroji a vytváření rešeršních dotazů. Kromě toho se seznámíte s licencováním různých druhů médií, a to s ohledem na jejich opakované použití a různé stupně omezení a sdílení, jako jsou například Creative Commons a jiné licence. Díky tomuto semináři se stanete odborníky v digitální gramotnosti a poskytnete uživatelům cennou pomoc při hledání a využívání informací ve věku digitálního záznamu.

Lektor: Lukáš Konečný, lektor společnosti Citace.com, s.r.o., https://www.citace.com/

7. 11. 2023 09:00 – 7. 11. 2023 15:30

Ústřední knihovna Univerzity Karlovy, Centrum Krystal