Proč a jak mluvit s dětmi o smrti

„Co je to rakev?“, „Co se děje po smrti? A umřu taky?“ Děti pokládají mnoho otázek a na některé z nich se těžko odpovídá. Vždy se ale vyplatí před dotazy neuhýbat, snažit se dětem přiměřeně k jejich věku odpovídat a nezatajovat informace. Jaké představy o konci života mohou mít děti v různém věku? Jak děti a dospívající prožívají umírání a truchlení? Můžeme jim v zármutku nějak účinně pomoci? Na co je dobré si dát pozor? Seminář Cesty domů je určený všem, kdo se profesně setkávají s dětmi a potřebují podpořit v komunikaci témat spojených s koncem života.

O lektorkách:

Mgr. Kateřina Kuklíková
Je členkou lektorského týmu Cesty domů a podílela se na přípravách semináře a webináře pro učitele v rámci projektu Život má začátek i konec. Mimo to je od roku 2018 v Cestě domů dobrovolnicí v přímé péči a od října 2023 působí jako asistentka víkendové terénní odlehčovací služby.

Ing. Pavla Hroudová
Vystudovala architekturu, ale aktuálně se více věnuje výtvarné tvorbě. V Cestě domů pracuje jako dobrovolnice již 12 let. Působí zde jako lektorka seminářů a besed na školách. Zapojila se také do přípravy semináře určeného pro pedagogické pracovníky, který lektoruje. Kromě toho je autorkou pohlednic, balicích papírů a dalšího papírenského zboží, které Cesta domů prodává v dobročinných obchodech.

26. 9. 2024 10:00 – 26. 9. 2024 12:00

Městská knihovna Tišnov