Setkání knihovnických seniorů v Plzni

jiné (uveďte v poznámce)

Program:

Úterý 23. 8. 2022

• 15:00    přivítání ve Vzdělávacím centru Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje, Smetanovy sady 2
  • 15:30    exkurze v SVK PK
  • 16:30    komentovaná procházka historickým centrem města včetně rekonstruované katedrály
  • 19:00    večeře s posezením  - restaurace Central

Středa 24. 8. 2022

• 9:00    návštěva knihovny Západočeského muzea v Plzni
  • 10:30     návštěva Pivovarského muzea
  • 12:00     přestávka na oběd
  • 13:30    sraz u Hlavní pošty v Solní ulici, odjezd tramvají k Západočeské univerzitě
  • 14:00    odborný program a exkurze v Univerzitní knihovně ZČU
  • 18:00    společenský večer s občerstvením v prostorách knihovny
  • 19:00    kulturní program

Čtvrtek 25. 8. 2022

• 8:45    sraz v Knihovně města Plzně, ul. B. Smetany 13 – možnost uložení zavazadel
  •  9:00    návštěva Loosových interiérů – byt Voglových a Velké synagogy
  • 11:30    zakončení setkání, odjezd účastníků
  • 13:00    pro individuální zájemce prohlídka pivovaru Pilsner Urquell (vstupné 300,- Kč)

Příjem přihlášek  -  do 30.dubna 2022 nebo do vyčerpání kapacity akce.

Přihlášení elektronickým formulářem.

Organizační pokyny

Jako organizátoři si uvědomujeme, že se jedná o setkání seniorů, takže jsme se snažili naplánovat veškeré aktivity v rozumné docházkové vzdálenosti, nicméně je třeba počítat s tím, že v centru města bude nutné se pohybovat pěšky. Kde je to možné, uvádíme níže přibližnou vzdálenost; pro orientaci může také sloužit plánek města. Díky podpoře VV SKIP budou účastníkům uhrazeny vstupy na prohlídky jednotlivých památek, jen prosíme v přihlášce o sdělení věku v době konání akce, aby bylo možné uplatnit odpovídající slevy.

Ubytování si účastníci zajišťují sami. Předběžná rezervace je provedena a doporučujeme:
Hotel Victoria, Borská 19, Plzeň, https://victoria.hotel.cz/
Docházková vzdálenost do centra města cca 1 km, případně lze použít tramvaj č. 4 na Klatovské třídě (1-2 zastávky do centra)

• Jednolůžkový pokoj 950,- Kč / pokoj / noc vč. DPH, bufetové snídaně, všech poplatků, wifi, fitness
  • Dvoulůžkový pokoj 1540,- Kč / pokoj / noc vč. DPH, bufetové snídaně, všech poplatků, wifi, fitness
  • Třílůžkový pokoj 1950,- Kč / pokoj / noc vč. DPH, bufetové snídaně, všech poplatků, wifi, fitness

Jedná se o snížené ceny, lze rezervovat s heslem „setkání knihovnických seniorů“ na emailu recepce hotel@hotel-victoria.cz Parkování zdarma na jednom z hotelových parkovišť.

Penzion Wallis, Palackého  74/11, Plzeň, https://pension-wallis.penzion.cz/
Docházková vzdálenost do centra města cca 500 m

• Jednolůžkový pokoj 900,- Kč / pokoj / noc vč. DPH
  • Dvoulůžkový pokoj 1500,- Kč / pokoj / noc vč. DPH
  • Třílůžkový pokoj 1800,- Kč / pokoj / noc vč. DPH,
  • Čtyřlůžkový pokoj 2100,- Kč/pokoj/noc vč. DPH

Snídaně není zahrnuta v ceně, stojí  120,-Kč.

Stravování – individuální

Doprava v Plznijízdné v prostředcích městské hromadné dopravy lze hradit bezkontaktní platební kartou (na terminálu s barevným displejem, který je umístěn zpravidla u druhých dveří vozu), tyto jízdenky jsou přestupní. Zpravidla postačuje jízdenka na 30 min. jízdy. Lze zakoupit také nepřestupní papírové jízdenky v zákaznických centrech PMDP, které je nutno označit ve strojcích ve vozech MHD.

Poznámky k programu

23. 8.

Sraz účastníků v 15:00 hod. ve Vzdělávacím centru Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje, Smetanovy sady 2. Viz https://svkpk.cz/ a plánek

Po exkurzi v SVK PK následuje komentovaná prohlídka centra města, sraz je v Turistickém informačním centru, nám. Republiky 41 (cca 500 m od SVK PK). Doba komentované prohlídky je 90 minut, z toho cca 30 minut rekonstruovaná Katedrála sv. Bartoloměje, kde možné i sedět a poslouchat výklad. Zbývající čas naplní procházka historického centra volným tempem. Prohlídka končí opět u katedrály, restaurace Central se nachází hned naproti, restaurace je v prvním patře, je dostupná vchodem z náměstí po schodech nebo bočním vchodem z Riegrovy ulice, kde je výtah.

24. 8.

Sraz účastníků bude před Západočeským muzeem, Kopeckého sady 357/2,  jedna skupina účastníků navštíví knihovnu Zpč. muzea, druhá Pivovarské muzeum, Veleslavínova 58/6, vzdálené cca 800 m. Mezi 10,00-10,30 se obě skupiny vymění.

Po obědě ve 14,00 bude sraz účastníků u Hlavní pošty, Solní 20 a přesun tramvají č. 4 k Univerzitní knihovně Západočeské univerzity, Univerzitní 18. Pro případné opozdilce, kteří by jeli samostatně - je třeba sledovat na tramvaji, zda má vpředu napsáno Univerzita, některé končí již v zastávce Bory. Výstupní zastávkou je zastávka Technická (předposlední zastávka). Pak volejte organizátory na 602623474, budeme Vás navigovat 😊. Vzdálenost od zastávky tramvaje k budově Univerzitní knihovny je cca 400 m. V Univerzitní knihovně proběhne odborný program, exkurze po knihovně a společenský večer s kulturním programem. Večeře bude zajištěna formou studeného bufetu.

25. 8.

Sraz účastníků bude v Knihovně města Plzně, ul. B. Smetany 13, bude možné si zde ponechat zavazadla.
Účastníci poté navštíví (opět rozděleni na dvě poloviny) Velkou synagogu a jeden z Loosových interiérů v Plzni – byt Voglových. Obojí je od Knihovny města Plzně vzdáleno cca 400 - 450 m.
Předpokládaný konec setkání knihovnických seniorů je v 11,30 -12,00 v KMP.
Pro zájemce je možné na odpoledne od 13,00 zamluvit prohlídku plzeňského pivovaru. Vstupné ve výši 300,- Kč si hradí účastníci sami.

Kontaktní osoby

Upozornění: účastníci jsou povinni respektovat hygienicko-epidemiologická opatření k zamezení šíření onemocnění Covid-19 dle aktuálně platných pokynů Ministerstva zdravotnictví ČR.

23. 8. 2022 15:00 – 25. 8. 2022 13:00

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje
Smetanovy sady 2

Vzdělávací centrum Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje