Storytellingem proti stereotypům o knihovnické profesi

Jaké příběhy se ve společnosti vypráví o knihovnách a knihovnících? A jaké bychom rádi, aby se vyprávěli? Každý z nás se ve svém okolí nejspíš setkal s tím, že řada lidí chápe knihovnickou profesi zkresleně a nemá představu o tom, jak je práce v knihovně rozmanitá. Během workshopu se budeme věnovat vyprávění příběhů, seznámíme se s příběhovým obloukem a tipy, jak na dobrý příběh. Vyzkoušíme si, jak s ním pracovat. A následně se ve skupinkách pokusíme o tvorbu vlastních, nových příběhů o knihovnách a knihovnících, které nám pomohou vyprávět a sdílet náš pohled na knihovny a jejich služby.

Lucie Nemešová založila a vede agenturu Storyhunters, ve které se věnuje sociálním kampaním a komunikaci složitých společenských témat pomocí pozitivních příběhů.

Program:

10:00 registrace, představení sekce Mladý SKIP
10:30-12:00 dopolední blok (storytelling teoreticky)
12:00-13:00 coffee break
12:30-14:30 odpolední blok (tvořivá skupinová práce)

Workshop je pro účastníky zdarma a uskutečňuje se za finanční podpory Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR.

27. 10. 2023 10:00 – 27. 10. 2023 14:30

Kampus Hybernská
Hybernská 998/4

Přednáškový sál v budově 2D, 2. patro (sál se nachází v 2. patře bez výtahu)