Metodický materiál k projektu S knížkou do života (Bookstart) v ukrajištině

Pracovní tým projektu S knížkou do života (Bookstart) připravil metodický materiál pro rodiče nejmenších dětí v ukrajištině.

Je určena pro Vaše možné náštěvníky z řad ukrajinských rodičů, pro klubíky Bookstart ve Vašich knihovnách atd. Tištěná verze se zatím neplánuje; e-verzi lze volně tisknout, stahovat, šířit.

Jedná se o překlad českého metodického kalendáře S knížkou do života pro rodiče s malými úpravami (pořízený Slovanskou knihovnou), doplněný o nejznámější ukrajinská říkadla a originální barevné ilustrace k nim.

Obsahuje úvodní dopis rodičům, desatero ke čtenářství, informace o tom, co nabízejí knihovny, průvodce a tipy pro jednotlivé měsíce – rosteme s děťátkem, základní informace o projektu S knížkou do života.