Vyšla nová metodická příručka k projektu S knížkou do života (Bookstart) zaměřená na praktické scénáře

Nově je k dispozici příručka Rok S knížkou do života (Bookstart): praktické scénáře podle knižních příběhů: metodická příručka pro práci knihoven s rodiči a dětmi, kterou připravil autorský tým ve složení Zdeňka Hochmanová (Knihovna města Hradce Králové), Zlata Houšková, Petra Orstová (Knihovna města Hradce Králové), Gabriela Svobodová (Knihovna Jiřího Mahena v Brně) a Jana Roškotová (Městská knihovna Sedlčany) a kterou v roce 2023 vydala Národní knihovna ČR.

Základem metodické příručky jsou scénáře knižních setkání pro rodiče s dětmi ve věku od jednoho do šesti let od knihovnic z oddělení pro děti. Úvod napsala a publikaci sestavila Mgr. Zlata Houšková, a to za přispění Bc. Kateřiny Hubertové a Mgr. Barbory Čižinské ze SKIP.

Publikace byla vydána s podporou Ministerstva kultury ČR.