Zaregistrujte své akce k 28. ročníku Týdne knihoven

Ve dnech 7. až 13. 10. 2024 proběhne již 28. ročník kampaně Týden knihoven. Jeho mottem je Život s knihou. Knihovny se v prvním říjnovém týdnu budou věnovat propagaci čtení a knih novými formami. SKIP pro letošní Týden knihoven vydal plakát, který vytvořila výtvarnice Denisa Fialová. Čtenářství je plánovité a cílené rozvíjení četby za pomoci školy, knihoven a jiných vzdělávacích institucí, často je doprovázeno institucionálně organizovanými kampaněmi a podpůrnými akcemi – včetně samotného Týdne knihoven.

Jak jsme již informovali, akce proběhne pod záštitou Svazu měst a obcí ČR.

Stálou a již tradiční součástí Týdne knihoven bude dne 10. 10. slavnostní ceremoniál vyhlašování a předávání státní ceny Knihovna roku (cenu uděluje ministr kultury ČR; smyslem ceny je ocenit dlouhodobé zásluhy o rozvoj knihovnictví v obcích nebo mimořádný přínos k rozvoji knihovnických a informačních služeb) a Městská knihovna roku (tu od roku 2010 uděluje SKIP; cílem je ocenit nejlepší knihovny, které jsou provozovány či zřizovány městy a motivovat je k rozšíření a zkvalitnění veřejných knihovnických a informačních služeb). V rámci předávání cen bude udělena i cena MARK, kterou od roku 2010 uděluje SKIP.

Akce, které budete pořádat v rámci Týdne knihoven, můžete již zaregistrovat již nyní.