Mgr. Barbora Šmudlová

Datum udělení

Cena udělena za rok

Nominační text

Mgr. Barbora Šmudlová pracuje v Městské knihovně Chodov.

Nominována byla za plné nasazení a kreativitu v nadstavbových vzdělávacích aktivitách.

Barbora vystudovala obor sociální a masové komunikace na Univerzitě Jana Amose Komenského. Do knihovny nastoupila v roce 2019. Kromě klasické práce knihovníka ve výpůjčním protokolu se již od začátku zaměřila na vzdělávací lekce pro mentálně a fyzicky handicapované klienty Denního centra Mateřídouška a také pro žáky a studenty základních a speciálních škol. Témata lekcí realizuje dle domluvy s pedagogy a zapracovává do nich i aktuální oblasti, např. mediální vzdělávání a čtenářskou gramotnost s prvky trénování paměti. Její lekce jsou kreativní a originální. V roce 2023 absolvovala Kurz trénování paměti a stala se certifikovanou trenérkou paměti 1. stupně; v této oblasti se aktivně angažuje stále. Druhým rokem lektoruje Akademii volného času. Jedná se o pravidelné setkávání seniorů nad určitým tématem. V loňském roce se tématem staly Dějiny umění, v letošním roce Cesta kolem světa za 10 dní. Svým lidským a komunikativním přístupem přispěla k vytvoření komunity lidí, kteří docházejí nejen na lekce akademie, ale i na další akce, jež v rámci knihovny pořádáme. Zapojuje se do celosvětové akce Týden mozku a v jejím rámci se letos zapojila do celorepublikové akce Pochod pro mozek. Je velmi komunikativní, ochotná, otevřená novým věcem a vzdělávání, ráda se učí nové věci a rozvijí sama sebe, ale i své okolí.

Nominaci zaslala Ing. Eva Vodičková z Městské knihovny Chodov.