Výpůjčky e-knih a e-audioknih v knihovnách, aktuality a příklady z praxe

Určená pro úroveň
začátečníci

Výpůjčky e-knih a výpůjčky e-audioknih se stávají běžnou součástí nabídky služeb veřejných knihoven všech velikostí. Mají potenciál oslovit čtenáře, kteří zatím nenašli cestu do knihovny, a nabízet knižní novinky ihned, bez nutnosti jejich rezervací. Knihovny mohou využít při zahájení výpůjček e-knih a e-audioknih dotaci MK ČR VISK3.

Na semináři se představí nakladatelství Palmknihy, největší poskytovatel e-knih a e-audioknih u nás. Ve druhé části vystoupí zástupci obecních a profesionálních knihoven v Jihomoravském kraji, které e-výpůjčky poskytují a které se rády podělí o zkušenosti s jejich zavedením i s jakým ohlasem se nová služba setkala.

Cílem semináře je podpořit zájem a informovanost o e-výpůjčkách a rozšířit počet knihoven, které tuto službu nabízejí.

6. 11. 2024 09:30 – 6. 11. 2024 14:00

Moravská zemská knihovna v Brně