Adventní paličkování - Městská knihovna Děčín

1. ROČNÍK ADVENTNÍHO PALIČKOVÁNÍ SE NADMÍRU VYDAŘIL

Za podpory města Děčín a městské knihovny uspořádal spolek rukodělných řemesel Spolička, z.s. první ročník adventního setkání příznivců paličkované krajky. Konal se v neděli 3.12.2023 v sále vánočně vyzdobené knihovny a jeho tématem byla „hvězda“. Na ukázku paličkování se přišlo podívat na 3 desítky návštěvníků, mezi nimiž bylo i několik zájemců, kteří si prastaré řemeslo vyzkoušeli. Samotné paličkování předváděli takoví mistři oboru jako jsou manželé Karlíkovi či paní Hnilicová, Dvořáková a Sinková. Své zvládnuté dovednosti ukázaly také kurzistky pravidelného pátečního kurzu probíhajícího již druhým rokem v knihovně pod vedením paní Beranové. Na své bývalé „studenty“ se přišly podívat i obě předchozí lektorky, paní Irma Lipská a Pavla Rumlová. Vyrobené hvězdy a další krásná díla, které nám příznivci zapůjčili, jsou vystaveny do svátku Tří králů v prostorách knihovny. Srdečně zveme k jejich shlédnutí a již nyní se těšíme na příští ročník, jehož tématem budou „andělé“. Kdo by se chtěl ke společné tvorbě či prezentování svých paličkovaných výrobků přidat, nechť zašle své kontaktní informace na email spolicka@seznam.cz , rádi ho přivítáme mezi sebe.

Fotodokumentace: https://photos.app.goo.gl/cvXSD7ZXV7yaPhUn8